Prihlás ma

Prosím, zadajte do nasledujúceho formuláru Vaše používateľské meno a heslo.


P. F. 2015

Health Policy Institute vám želá pokojné prežitie vianočných sviatkov. V novom roku si všetci držme palce :)

 
TAG CLOUD
zdravotné poisťovne financovanie zdravotné poistenie nemocnice HPI tlačové správy legislatíva v médiách lieky Česko MPK regulácia Zdravotná politika monitoring ministerstvo zdravotníctva WIKI odkazy VšZP lekári ÚDZS makro
TIP: Tag Cloud obsahuje zoznam najpoužívanejších tagov, pričom veľkosť fontu je priamo úmerná počtu použití konkrétneho tagu.

Odvodový bonus v kontexte reformy verejného zdravotného poistenia

Peter Pažitný napísal zdravotnícky pohľad na návrh odvodového bonusu od Richarda Sulíka.

Čo tvorí hlavný príjem lekární?

Zdravotnícke noviny publikovali zhrnutie publikácie HPI Analýza lekárenského trhu na Slovensku a v Českej republike, ktorá popisuje vývoj za posledných 10 rokov. V záverečnej časti sa súhrn venuje obchodným prirážkam, individuálne pripravovaným liekom a prináša rozhovor s PharmDr. Janou Matuškovou.

Počet lekární rastie. Zlepšuje sa dostupnosť?

Zdravotnícke noviny publikovali zhrnutie publikácie HPI Analýza lekárenského trhu na Slovensku a v Českej republike, ktorá popisuje vývoj za posledných 10 rokov. V tejto časti sa súhrn venuje okrem iného medzinárodnému porovnaniu regulácie dostupnosti lekárenskej starostlivosti, ako aj odporúčaniam HPI.

Analýza lekárenského trhu v SR a v ČR

Zdravotnícke noviny publikovali nasledovné zhrnutie publikácie HPI Analýza lekárenského trhu na Slovensku a v Českej republike, ktorá popisuje vývoj za posledných 10 rokov. Úvodná časť trojdielneho seriálu sa venuje predovšetkým legislatívnym zmenám za uvedené obdobie.

Rozpočet: prekvapenie sa nekoná

Parlament nám schválil rozpočet na budúci rok. Žiadne mikulášske či predvianočné prekvapenie sa nekonalo. V roku 2015 budú mať zdravotníci k dispozícii o 113 miliónov eur menej než v roku 2014. Centrálne zvýšené mzdy lekárov si vyžiadajú ďalších (nekrytých) 20 miliónov eur.